PUR-біндер: нові можливості

PUR-біндер – перша машина в Україні з новою технологією склеювання під тверду оправу.

Карло Б`янчі, представник компанії NewBind: «Книга – це транспортний засіб для елементів культури»

Зразки, виконані з використанням ПУР-клею, можна переглянути в розділі «Портфоліо»

Одна з головних переваг роботи з нами сьогодні — наявність ПУР-біндеру — першої в Україні машини з новой технологією склеювання під тверду оправу.

Зазначимо, перш за все, ПУР-клей (поліуретановий клей), який дозволяє поставити клейове безшвейне скріпленння на один рівень з шиттям блока за міцністю та розкриттям. При цьому ціна значно нижча.

Використання PUR-біндера відкриває перед нами та нашими клієнтами нові можливості, а саме:

  • скріплення блоків під тверду обкладинку. Виготовлення книг без ниток здешевлює виріб на 20-30 %
  • скріплення обкладинки з двостороннім ламінуванням, толщина до 350 г/м2;
  • скріплення обкладинки з двостороннім УФ-лаком, толщина до 350 г/м2;
  • работа з крейдованими, офсетними, матовими, глянцевими паперами будь-якого грамажу від 45 до 350 г/м2;
  • скріплення декількох обкладинок різної довжини та різної щільності;
  • скріплення блоку толщиной до 5 см (книги, брошюри, каталоги, телефонні довідники з високим навантаженням, що зазначають різних коливань температури);
  • скріплення блоку з різними вставками (картонними, ламінованими або лакованими с двох сторін);
  • виробництво книг, журналів, каталогів — до формату А-3;
  • переприладка на наступний тираж — до 10 хв;
  • тиражі від 1 шт. до …..

Чому PUR-біндер?

Популярність PUR невпинно зростає. В 1995 р. його застосовували 28 підприємств, а до кінця 2002 р. їх кількість перевищила 50 лише в США. Причин для переходу зі звичайного термоклею на PUR багато, але головна — чудова адгезія і те, що скріплені ним книги зберігають плоский вигляд у відкритому вигляді.

PUR та безшвейне скріпленння

В палітурних процесах застосовується кілька різних за хімічним складом сортів клею. Найвідоміші — хімічно активний поліуретановий (polyurethane reactive, PUR), етиленвінілацетатний термічний (ethylene vinyl acetate, EVA) та полівінілацетатна «холодна» емульсія (ПВА). PUR відомий у палітурній справі з 1989 р., коли вперше почав застосовуватися в Північній Америці для ручних процесів. За словами Ксав`єра Арданця, менеджера по маркетингу компанії National Adhesives, що представила на поліграфічний ринок США перше покоління клею, підприємство швидко онінили його переваги при виробництві високоякісної книжкової та журнальної продукції, каталогів та річних звітів.

ПЕРЕВАГИ PUR-КЛЕЯ

Висока адгезія — PUR характерний однаково хорошим прилипанням до лакових та УФ-затверділих покриттів, плівок, паперів і картонів різної товщини.

Плоске розкриття палітурки — нанесеним шаром рекомендованої товщини (0,25 мм), PUR помітно еластичніший від звичайного етиленвінілацетатного термоклею. Завдяки цьому, переплетена книга лежатиме рівно — її можна розкрити і читати, не притримуючи сторінки.

Стійкість до високих та низьких температур — книги, скріплені PUR, не розваляться під дією екстремальних температур — понад 90 °С та ниже –40 °С

Квадратний корінець. Завдяки тонкому клейовому шару зменшується видавлювання клею при обтиску обкладинки, що сприяє формуванню якісного корінця.

Стійкість до розчинників. PUR —єдиний палітурний матеріал, повністю захищений від діі розчинників та масел

PUR практично не реагує на попадання друкарської фарби на корінець, що в інших сортів клею може спричинити чималі проблеми при скріпленні..

PUR-клей рекомендований для палітурки типу Otabind, при якому обкладинка приклеюється до першого та останнього листів, але не до корінця блоку, проклеєного тканинною смугою.

Інші переваги

Зменшення дефектів корінця. Скріплення блоків з поперечною орієнтацією волокон при використанні традиційних термоклеїв може спричинити помітну деформацію листів на ділянках, що прилягають до корінця. А низька робоча температура PUR не видаляє вологу з корінцевої частини блоку, і клей зберігає в`язкість після застигання, дозволяючи волокнам паперу повернутися до нормального положення.

Менше обрізків. PUR накладається приблизно вдвічі тонким шаром, ніж термоклей, знижуючи ймовірність пошкодження обкладинки та налипання матеріалу на ніж при підрізуванні скріплени.

Стійкість до розчинників. Консультант з палатурних процесів професор Вернер Ребсмен стверджує, що PUR — єдиний палітурний матеріл, повністю захищений від дії розчинників та олії. Метилетилкетон (МЕК) і спирт, що використовується в поліграфічному виробництві, ніяк не впливають на властивості клейової плівки. Проте подібні матеріали радикально розм’якшують традиційні термічні клеї і навіть розчиняють їх .

   Багато років стандартною технологією виготовлення книг у твердій палітурці було шиття нитками з подальшим проклеюванням холодним емульсійним клеєм і кругленням корінця. Згідно з європейськими дослідженнями, палітурники можуть скоротити витрати на 30-40%, застосовуючи торшонування сфальцованих зошитів з проклеюванням PUR. Арданц зазначив, що шиття нитками набагато трудомістка операція, що вимагає значних капіталовкладень.

Більшість книг у твердій палітурці піддаються операціям круглення формування корінця блоку для надання міцності та презентабельного вигляду. Істотне поліпшення якості корінця досягається проклеюванням блоку клеєм PUR перед кругленням та формуванням. Якщо він схопиться безпосередньо в стадії круглення, буде досягнуто максимальної стійкості форми корінця . Книги, проклеєні звичайним термічним клеєм і згодом пройшли круглення корінця, не мають такої «пам’яті»

 

 

Порівняльна таблиця з різних видів клею

Властивості клею Тваринний клей Дисперсія Термоклей Поліуретан
Адгезія до різних матеріалів

++

+++

++

+++++

Морозостійкість

-

++

+

+++++

Термостійкість

+

+++

+

++++

Прочність склейки

+

++++

++

+++++

Стійкість до олії

+++

+++

-

++++

 

 

Основні характеристики PUR Біндера:

Довжина корінця, мм

120 — 440

Висота блоку, мм 105 — 310
Товщина блоку, мм 2 — 50
Розмір обкладинки, (макс/мін), мм 700 х 440 / 240 х 110
Обтиск обкладинки Автомат
Щільність обкладинки (мін/макс. ), г/м2 80 – 350
Фрезерування и торшонування Да
Бокова проклейка з видаленням надлишків Да
Управління Сенсорний дисплей
Пристрій для подачі та вклеювання марлі

Есть

 

Карло Б’янчі: «Книга – це транспортний засіб для елементів культури»

Яка мета вашого візиту до України?

Минулого року ми розпочали співпрацю з компанією MacHOUSE, їй вдалося реалізувати низку цікавих проектів. Настав час познайомитись ще ближче. На даний момент ми відвідали друкарню «Інфопрінт», де було встановлено машину для безшвейного скріплення Adventure. Це перший продаж в Україні і, як на мене, дуже показовий. Мені вдалося ознайомитись із книжковою продукцією, яку тут виготовляють, – це якісний продукт, тому цей проект – гарний шлях розповісти іншим нашим клієнтам про обладнання.

Як розвивається сфера скріплення поліуретановим клеєм?

Раніше вважалося, що для економного виготовлення книг потрібні великі тиражі, наприклад, десять тисяч. А таку кількість рентабельніше виготовляти за допомогою традиційної технології скріплення. Але все змінилося завдяки розвитку цифрового друку – можливість виготовлення книг невеликими тиражами, скорочення часу на підготовку до друку (уникнення трудомісткої заміни офсетної пластини у разі зміни роботи). Сьогодні цифровий друк дозволяє виготовити тираж розміром одну книгу, і при цьому з оптимальною собівартістю. Це революція. Все оцифровується. Актуальними стають короткі тиражі, швидка зміна завдань, можливість роботи на льоту.

Чим пояснюється у зв’язку актуальність PUR-переплетення?

Наша компанія наголошує на одній операції серед численних операцій у процесі виготовлення книги – скріпленні блоку з обкладинкою. Наше обладнання призначене для PUR-скріплення з використанням спеціального клею, який, на відміну від термоклею, практично не чутливий до перепадів температур. У поліуретановому клеї є спеціальний хімічний компонент, який пов’язує клей із паперовим волокном (interlocking effect). Тобто в цьому випадку йдеться не лише про адгезію, а й про фізичний взаємозв’язок клею та паперу. Образно кажучи, волокна з одного листа зливаються за допомогою клею з волокнами наступного листа. Візуально цей ефект виявляється у можливості широко розкривати книгу без пошкодження палітурки, при цьому неодноразово. Плюс підвищується міцність скріплення – сторінки не випадають під час розкриття.

Розкажіть про вашу унікальну розробку – систему NPS?

Це система, що дозволяє економно завантажувати клей у машину. NPS дозволяє наносити дуже тонкий шар клею, чого не можна досягти в термообкладинці. Сама по собі технологія не вимагає необхідності використовувати товстий шар клею для посилення міцності. Потрібний дуже тонкий шар, щоб з’єднати волокна паперу. Тобто якщо ціна поліуретанового клею вдвічі-втричі перевищує вартість термоклею, то можливість нанесення більш тонкого шару дозволяє зблизити ці показники. Систему винайшов засновник нашої компанії, Маріо Лоренци, відома особа у книжковій справі. Він вигадав нанесення клею через форсунки, з можливістю визначення, коли і скільки клею наносити. Це закрита система, яка оберігає від «зіткнення» клею з повітрям. Після закінчення роботи та вимкнення машини клей зберігає всі свої характеристики та повністю придатний для подальшого використання.

На які обсяги орієнтоване обладнання?

Для малих тиражів призначена наша модель початкового рівня Adventure, середню позицію займає Explore та найшвидша – Supra. Вони відрізняються не тільки за швидкістю, але й за рівнем автоматизації – у Adventure блок і обкладинка завантажуються вручну, на Explore завантаження обкладинки відбувається автоматично при ручному завантаженні блоку, також автоматизована подача, Supra, орієнтована на великі обсяги, додатково має можливість подачі та обрізки «в лінію». Також ми пропонуємо Pioneer — машину початкового рівня, яка може виробляти книги в м’якій обкладинці, а також книжкові блоки, підготовлені для вставки в тверду обкладинку (такої пропозиції більше немає в жодного виробника).

Чи були останні оновлення обладнання останнім часом?

Так – ми уможливили паралельне використання поліуретанового клею та термоклею за допомогою додаткового резервуару. Це вкрай цікаво для тих компаній, які в основному працюють з термоклеєм, з тими клієнтами, для яких важлива порівняльна дешевизна термоклею та його моментальне висихання, але також отримують замовлення на PUR-плетіння. Ще одне оновлення — вдалося скоротити час висихання палітурки, зараз воно становить близько 12 годин (звісно, ​​цей показник залежить від виду та умов роботи).

Наскільки конкурентоспроможними є біндери Newbind у порівнянні з іншими пропозиціями на ринку?

Свого часу мені довелося зробити дослідження з приводу того, який виробник палітурного обладнання пропонує справді «ноу-хау» та якісний сервіс. В результаті цього дослідження я виявив чимало компаній, які можуть запропонувати практично те саме, що і Newbind, і книга виглядатиме також добре. Але якщо йдеться про завдання, які потребують підвищеної відповідальності, компроміси не потрібні – це Newbind. Основна конкурентна перевага полягає в тому, що всі розробки спираються на тривале вивчення, потужний аналіз, це дуже розумне обладнання.

Які нові можливості пропонують біндери Newbind своїм користувачам?

Ви напевно знаєте про те, як швидко останнім часом розвивається напрямок фотобуків. PUR-технологія ідеальна для цього виду робіт. У Newbind тут є перевага – вона стосується можливості роботи з широким діапазоном розмірів книг, адже фотобуки часто роблять нестандартні розміри. А завдяки використанню штрих-кодів виробник фотокниги може бути впевнений, що обкладинка фотокниги скріплюється саме з тими фотографіями, які потрібні, також може використовувати лічені дані надалі (це встановлюється опціонально). Машини Newbind для виготовлення фотобуків успішно використовуються у таких відомих компаніях, як Cewe та Ifolor, що мають представництва по всій Європі.

Розкажіть про цікаві проекти.

На даному етапі, навіть незважаючи на все зростаючу популярність PUR-технології, спостерігається недостатня поінформованість компаній про те, що вона являє собою. Іноді можна навіть почути твердження, що PUR – це один із видів скріплення термоклеєм! Наприклад, у Бразилії, країні з великою чисельністю населення, раніше існувала переконаність, що для виробництва шкільних підручників, книжкової продукції багаторазового використання підходить лише швейне скріплення. Було видано указ зшивати всі підручники, що ощасливив виробників та користувачів обладнання для цього виду скріплення. Але з розвитком PUR-технології ситуація змінилася – уряд вирішив перевести виробництво підручників на безшвейне скріплення поліуретановим клеєм як на адекватне з погляду міцності, але більш бюджетне порівняно зі зшиванням. На даному етапі величезні обсяги шкільної літератури друкуються саме з PUR-скріпленням.

Чи можна стверджувати, що поліуретанове скріплення є альтернативою швейному?

Сьогоднішній рівень розвитку PUR-технології однозначно дозволяє говорити про дуже наближений до швейного скріплення рівень розкриття. Знову ж таки, існують види робіт, для яких, як і раніше, швейне скріплення підходить більше, але це дорожче, тому коли необхідно поєднати високу міцність і бюджетність – це PUR. Тобто не можна сказати, що PUR витісняє безшвейне скріплення, але в багатьох областях, таких як, наприклад, виробництво підручників, цей варіант може бути оптимальним.

Наскільки популярна у світі PUR-технологія?

Картина популярності є неоднорідною, але її зростання спостерігається повсюдно, з різною швидкістю. Тут багато залежить від самих видавців – щойно вони повною мірою усвідомлюють усі переваги цієї технології, запити від друкарів щодо цього обладнання стануть адекватними. Ще один приклад – один наш клієнт у Греції, Афінах, є великим видавцем книжок. Він був переконаним прихильником термопереплетення. Кілька років тому ми мали змогу продемонструвати йому можливості нашого PUR-обладнання. Це настільки вразило його, що він зробив відповідний запит друкарам. З того часу Греція – один із найкращих ринків для нас, тоді як у глобальному плані ця країна не відрізняється ринковою привабливістю. Ми продали тут більше машин, ніж у Франції та Німеччині.

А якщо говорити про інші ринки?

Одним із найважливіших ринків для нас є Північна Америка та Канада, в Європі особливо лояльні до нашого бренду Італія, Греція, Польща. У меншій мірі Німеччина та Англія, але й тут попит стабільний. Росія є непоганим ринком для нас — тут сталим попитом користуються всі наші моделі. Звичайно, сподіваємося на плідну роботу і в Україні. У країнах Азії також спостерігається зростання популярності, за винятком Китаю, тут є своя специфіка – ми уклали угоду з одним із місцевих виробників, яка дозволила йому виробляти наші машини для китайського ринку.

Ваші очікування від ринку? Яким буде його майбутнє?

Якщо через пару років ви знову візьмете у мене інтерв’ю, у ньому буде багато нової інформації, адже ринок стрімко змінюється, і основна наша мета сьогодні полягає не тільки в тому, щоб продати якнайбільше машин, але й у тому, щоб запропонувати ринку нові можливості. Сподіваюся, що зможу вже найближчим часом сказати про це детальніше – наші розробники готують дещо нове. Ми прагнемо розвинути PUR-технологію до такого рівня, щоб вона стала необхідною на ринку книжкової палітурки. Ми впевнені, що маємо самі створювати ринок, а не чекати, доки ринок прийде до нас. Ми віримо, що книга – це не просто блок у палітурці, а транспортний засіб для елементів культури.

- За матеріалами журналу «PrintWeek»

 

Вгору